کار عمیق

کـِـــــــــش آوردن کار ها واسه من انتخاب یا اجبار ؟

از شنیدن پادکست بی پلاس خیلی لذت میبرم . بعضی از کتاب هایی رو هم که گزیده شون تو این پادکست روایت میشه هم خوشم میاد . ولی یه چیزی که همین اول بگم اینه که من تو پیاده سازی سیستم کار عمیق هم مثل خیلی از سیستم های دیگه موفق نبودم . اگه بودم که الان این پست نبود به احتمال زیاد

یکی از این روایت ها از کتاب کار عمیق از آقای کال نیوپورت که از همون لحظه ای شنیدم ش مجذوب این روایت شدم و تصمیم گرفتم که حتما این کتاب رو بخرم . همینطور هم شد . از 20191117 تا الان ۲۱۳ صفحه شو مطالعه کردم . خیلی کم ولی احساس میکنم که همینقدر بس واسه این کتاب . راستش الان که کتاب رو دارم و مطالعه میکنم میبینم که اصلا خریدن و خوندنش هیچی به من اضافه نکرد تقریبا . البته بجز چیزی که در پادکست شنیدم.

یادم که وقتی که میخواستم این کتاب رو شروع کنم با آقا خلیل کل کل میکردم که کی زودتر کتاب شو میخونه و تموم میکنه ؟
یه چالش هم گذاشتیم اونم این بود که هر دو طرف باید که لیست کتاب هاشون رو بدن و در هر هفته هر کدوم یک کتاب رو شروع کنه و آخر هفته باید کتاب رو تموم کنه وگرنه برنده میتونه یک کتاب از لیست کتاب های بازنده رو صاحب بشه .
یه چالش دیگه هم داشتیم اونم این بود که هر کسی یک کتاب رو شروع میکنه و آخر هفته اگه تموم نکرده باشه کتاب رو باید اون رو آتیش بزنه و یا معادل ریالی اون رو آتیش بزنه .
اینجوری میخواستیم که انگیزه خودمون رو زیاد کنیم . ولی نتیجه چیز دیگه ای شد . اینی شد که الان هست.

آیا من تحت تاثیر روایت زیبا بی پلاس این کتاب رو خریدم ؟
آیا چون من با خیلی از مشکلاتی که تو این کتاب مطرح شده بود اصلا طرف نبودم بخاطر همین واسم کتاب به درد نخوری به نظر میرسه؟
آیا اصلا من باید تو اون تاریخ این کتاب رو میخریدم ؟ اصلا هدفم از خریدن این کتاب چی بود ؟
فکر میکردم با خوندن چیزایی که تو این کتاب نوشته قرار چه اتفاقی بوجود بیاد ؟

اینم پادکست بی پلاس قسمت کار عمیق

امین شورابی

امین شورابی

از وقتی که یادم میاد همیشه دنبال تغییر دادن وضعیت موجود بودم ولی خب از راه نادرست (البته الان که به گذشته نگاه میکنم نظرم اینه) بجز در مواقعی که دچار روزمرگی شدم (البته کم هم نبوده)تقریبا همیشه در تلاش برای رشد شخصیتی بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *