بازار آهن دست دوم

دو روزی میشه که تو بازار فروش آهن آلات دست دوم دنبال درب پارکینگ با عرض ۲۵۰ سانتی متر می گردم و الان میخوام تجربه بازار گردیم رو بنویسم

درب پارکینگ دست دوم یا نو 

دو روزی میشه که تو بازار فروش آهن آلات دست دوم دنبال درب پارکینگ با عرض ۲۵۰ سانتی متر می گردم.

تو همین گشت و گذارها بود که رنج قیمت فروش برای درب دست اومد و قیمت ش تقریبا ۵۰٪ تفاوت داره با موقعی که میخوان بخرن . یعنی مثلا کیلویی ۵۰۰۰ تومن میخرن و ۱۰۰۰۰ تومن میفروشن و البته در کنار این آهن آلاتی که بطور مستقیم قابل فروش هست یکسری لوازم هست که نمیشه همینجوری فروخت و باید به عنوان ضایعات به کوره ذوب میفروشن و خب احتمالا موقعی که میخوان بفروشن دیگه با این قیمت ازشون نمیخرن ولی خب به عنوان یه کسب  و کاری که پول توش شناور و ازش پولت کم نمیشه چون دائم در حال خریدن آهن هستی و جالب به نظر میرسه.

البته یه کار دیگه هم که با این آهن ها می کنن اینه که میان و این آهن هایی که تیکه تیکه هست رو بهم جوش میدن تا به سایز شاخه اصلی برسه و یا میلگرد ها رو صاف میکن و یا یه کار دیگه ای انجام میدن اینه که کوره دارن و همونجا تو کوره ذوب میکنن و باهاش کلنگ ویا یکسری چیزهای دیگه درست میکنن.

یه چیز جالب دیگه ای هم که دیدم ستون های بزرگ بود و تیر چراغ برق و یا پایه های بلند سیمانی که میارن اونجا و با دست خرد میکنن و از داخلش میلگرد در میارن و آهن فکر شو بکن با پتک میکوبن تا خرد بشه و میلگرد و آهن بمونه .

امین شورابی

امین شورابی

از وقتی که یادم میاد همیشه دنبال تغییر دادن وضعیت موجود بودم ولی خب از راه نادرست (البته الان که به گذشته نگاه میکنم نظرم اینه) بجز در مواقعی که دچار روزمرگی شدم (البته کم هم نبوده)تقریبا همیشه در تلاش برای رشد شخصیتی بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *