انتقال از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب دات کام به دات آی آر

ترکیدن حباب دات کام و در روزی که همه ش فکر میکردم فرداست

امروز همه ش فکر میکردم که چهارشنبه است و قرار فردا پنج شنبه باشه و روز تولد بی بی گل
بعد کل برنامه ها رو هم با توجه به این فرض ریختم و کلا همه چیز بهم ریخت.
امشب متوجه یک قضیه ای شدم و اون این بود که در زمانی که این وبسایت رو راه اندازی میکردم تحت تاثیر یکسری از چیز ها بودم و در دام این موضوع بودم که دامنه میتونه بهم کمک کنه ولی اشتباه بود و چیزی که میتونه بهم کمک کنه خودم هستم و از امروز قرار که از ۱۸۰ روز باقی مانده دامنه .com استفاده کنم و دامنه .ir  رو به عنوان دامنه اصلی وبسایت انتخاب کنم و تو این ۱۸۰ روز باقی مونده بخشی از اعتبار دامنه قبلی رو به دامنه جدید منتقل کنم.

حتما با هزینه تمدید این دامنه com که دیگه قرار نیست تمدیدش کنم میتونم کارهای مهم تری رو انجام بدم. من مطمئنم.
اون روزی که تصمیم میگرفتم که پسوند دامنه ای میخوام باهاش کار کنم چی باشه به هزینه ش خیلی فکر نکردم و فرض رو بر این گذاشتم که هزینه ش در قبال چیزی که بهم میده چیزی نیست ولی خب پسوند دامنه هیچ ارزشی قرار نیست به من بده، هیچی و فقط تلاش خودم در رابطه با بروز کردن وبسایت میتونه ارزش خلق کنه.
اون روز هزینه دامنه کام میشد روزی 0.0005 میلیون
ولی دفعه بعدی که بخوام تمدیدش کنم میشه روزی 0.0011 میلیون احتمالا و این مبلغی است که نمیخواهم بپردازم.


البته که این فرض در رابطه با دامنه هایی که برای کسب و کار میخرم صادق نیست و باید همه ی دامنه های com , ir مربوط به دامنه اصلی رو بخرم.
یه چیزی که هست اونم اینکه تو این مدتی که مونده از دامنه باید همه جاهایی که با دامنه قبلی ثبت نام کردم و اصلاح کنم و همه چیز رو به ir منتقل کنم.
اصلا بیا یه کاری کنیم.
من کل فرآیند انتقال از دامنه .com به .ir رو مکتوب میکنم و با هشتگ بهم وصل شون میکنم.

نوشته شده در 202011251313

امین شورابی

امین شورابی

از وقتی که یادم میاد همیشه دنبال تغییر دادن وضعیت موجود بودم ولی خب از راه نادرست (البته الان که به گذشته نگاه میکنم نظرم اینه) بجز در مواقعی که دچار روزمرگی شدم (البته کم هم نبوده)تقریبا همیشه در تلاش برای رشد شخصیتی بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *